workspace_2_hires

Witam na moim blogu

Praca w życiu człowieka odgrywa bardzo ważną rolę. Dzięki niej człowiek uzyskuje dochody, które są źródłem utrzymania i zaspokajania potrzeb materialnych oraz niematerialnych. Dobrze wykonana praca, w zdrowym środowisku daje satysfakcję i poczucie własnej wartości i jednocześnie jest mobilizacją do podejmowania działań dla dalszego rozwoju, dlatego z przepisami prawa pracy mamy do czynienia praktycznie każdego dnia. Chciałabym aby ten blog stał się źródłem rzetelnych informacji oraz aby dzięki niemu rosła świadomość prawna.

Od dłuższego czasu obserwuję, że większość osób albo nie zna w ogóle swoich praw albo boi się ich dochodzić z obawy o utratę zatrudnienia. W swoim blogu postaram się jak najlepiej wyjaśnić zawiłość przepisów prawa pracy, jak najlepiej dochodzić swoich praw, przy jak najlepszym osiąganiu kompromisu z pracodawcą i przy zachowaniu jak najlepszych warunków pracy. Na blogu znajdziesz informacje m.in. o czasie pracy, podstawowych prawach i obowiązkach pracowników oraz pracodawców, urlopach pracowniczych i uprawnieniach pracowników związane z rodzicielstwem. Postaram się także w miarę możliwości i czasu załączać wzory oświadczeń dotyczących np. wypowiedzenia umowy o pracę, orzecznictwo oraz specyficzne rozwiązania prawne przewidziane przepisami prawa pracy.

W swojej karierze zawodowej, zanim postanowiłam dążyć do uzyskania tytułu radcy prawnego byłam inspektorem wojewódzkim w Urzędzie Wojewódzkim. Podstawowym zadaniem na zajmowanym przeze mnie stanowisku było prowadzenie postępowań administracyjnych w sprawach o potwierdzenie prawa do rekompensaty z tytułu pozostawienia nieruchomości poza obecnymi granicami Rzeczypospolitej Polskiej. Z biegiem czasu postaram się również dokonać kilka wpisów z zakresu mienia zabużańskiego, bowiem w tym zakresie istnieje bardzo ciekawe orzecznictwo sądowe i wiem z doświadczenia, że prawidłowo prowadzone postępowanie przez profesjonalnego pełnomocnika może doprowadzić do szybkiego wydania decyzji pozytywnej.

Dodatkowo w moim obszarze zainteresowań jest również prawo medyczne, poszanowanie praw pacjenta, sprawy dotyczące odszkodowań w wyniku błędów medycznych, które w swoim blogu postaram się poruszyć. Posiadam wiedzę, którą na co dzień wykorzystuję w praktyce prawniczej i chcę się nią z Tobą podzielić.

Zapraszam do dyskusji w komentarzach oraz zadawania pytań.

Udostępnij:Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on LinkedIn0Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój e-mail nie będzie publikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*